1993'ten bu yana hizmetinizdeyiz.

Pazartesi-Cumartesi - 08:30 - 18:00

Telefon

+90 552 845 60 24

Telefon
Teklif Alın

Silivri Membran

 

Membranlar, ince, esnek malzemelerdir. Seçici olarak geçirgenlik özelliklerine de sahiplerdir. Su, gaz, partikül gibi maddeleri seçici olarak geçirebilen yapılardır. Endüstriyel ve çevresel, hatta tıbbi uygulamalarda da çok önemli bir role sahiptir.

 

Genel olarak polimer veya seramik gibi malzemelerden yapılmış ince tabaka şekillerinde olan membranlar poroz veya nonporoz olabilmektedir. Monoküler boyutlarda da seçicilik sunmasıyla belirli maddelerin geçişine izin vererek, diğer maddeleri de engelleyici şekildedir.

 

 Uygulama Alanları

 

Suyun zararlı bileşenlerini uzaklaştırmak için membranlar kullanılabilir. Ters ozmoz membranlarının suyun tuzlarını ve kireçlerini uzaklaştırmak özellikleri bulunmaktadır.

 

Membran teknolojisinin diğer bir uygulama örneği olarak, havayı temizlemek ve çeşitli partiküler maddeleri uzaklaştırmak için kullanılan hava filtreleridir.

 

Membranların kullanım alanlarının bu derece yaygın olması, tıp alanında da kullanılabilirliği düşündürmüş ve bu alanda diyaliz cihazlarında yaygın bir şekilde membran kullanımına başlanmıştır. Bu sayede vücuttaki zararlı maddelerin uzaklaştırılması konusunda çok büyük kolaylıklar oluşturulmuştur.

 

 Membran Türleri

 

Şamalar İnşaat firması bünyesinde çok sayıda membran türü bulunmaktadır. Zengin envanteri sayesinde ihtiyaç olan kullanıcılara hizmet vermektedir. Silivri membran ihtiyaçlarına yönelik olarak; polimer membran, seramik membran, karbon membran gibi birçok membran türü ile kullanıcılara hizmet vermektedir.

 

Polimer membranlar genellikle su arıtma, gıda işleme ve yaygın olarak diyaliz gibi uygulamalarda tercih edilmektedir.

 

Seramik membranlar yüksek sıcaklığa ve basınca dayanıklılığı sayesinde endüstriyel işletmeler tarafından tercih edilmektedir.

 

Karbon membranlar ise gaz ayırma ve hidrojen üretimi gibi alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

1v1.lol google sites unblocked bit life funny shooter 2 slope paperio io games unblocked 1v1.lol io games unblocked games krunker.io unblocked
melbet megapari 1win giriş melbet giriş melbet giriş melbet melbet giriş onbahis giriş megapari
fapjunk

Hemen Fiyat Teklifi Alın

Peyzaj, Ahşap Ev ve Fidancılık ihtiyaçlarınız için hemen bizi arayabilirsiniz.